Strona internetowa – zacznijmy od podstaw!

0 napisany przez Rafał Przytuła, , 02 grudnia 2019

Do naszej agencji bardzo często zgłaszają się klienci z myślą, że tworząc kampanie marketingowe, czy pozycjonując witrynę dostarczymy im ruch, który przełoży się na leady, bądź zakupy w sklepie internetowym. To prawda, jednak sam wartościowy ruch na stronie to nie wszystko. Przyciągnięcie klientów z grupy docelowej nie zagwarantuje nam sukcesu i zrealizowania celów biznesowych Dzieje się tak często za sprawą źle skonstruowanej witryny. 

strona internetowa

Budując dom, zacznij od fundamentów

Jak w przypadku budowy domu bez fundamentu nie wybudujesz reszty budynku, tak w tym przypadku to strona internetowa jest naszym fundamentem. Dlatego warto zadbać, aby została wykonana jak najlepiej i zgodnie z jej przeznaczeniem. Miejmy również na uwadze,  że witryna będzie nam służyć co najmniej kilka lat, dlatego nie można na niej oszczędzać i należy postawić na panujące obecnie standardy.

Przede wszystkim cel!

Budując budynek robimy to z założeniem, że będzie służył do konkretnych rzeczy. Czy to będzie dom mieszkalny, biurowiec, tudzież warsztat. Tak samo ze stroną internetową w pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad celem i przeznaczeniem.

Przykładowo w sklepie internetowym nastawieni będziemy na sprzedaż, a w przypadku firm szkoleniowych na pozyskanie leadów.  Musimy się również zastanowić jak sprzedajemy naszą usługę czy produkt skuteczniej. Opisując całość krok po kroku wartościami, a może poprzez rozmowę i dobrych handlowców. Nie jest to oczywiste, jednak każdy z tych aspektów powinien wpływać na wygląd i użyteczność strony. 

szata graficzna

Szata graficzna

Tak, jest to ważny aspekt, jednak nie najważniejszy! Dlatego w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad układem strony. Znając jej przeznaczenie bardzo dobrze wiemy gdzie powinny zostać osadzone poszczególne elementy witryny. Trzeba zastosować jak najkrótsza i najprostsza ścieżkę konwersji oraz zachęcać do  jej wykonania dodając buttony i treści zawierające CTA. Przy okazji poczytajcie jak dobrze zaplanować CTA na swojej stronie. 

Konwencja ponad kreatywność

Designerskie strony z kreatywnymi rozwiązaniami są miodem dla naszych oczu i zachwytem dla autorów i właścicieli. Jednak często udręką dla klientów chcących skorzystać z naszych usług, czy produktów. 

Dobrym przykładem może być tutaj znany Australijski webdesigner Daniel Spatzek. Jego witrynę możemy znaleźć pod adresem https://www.danielspatzek.com. Hipotetycznie, znacie go bardzo dobrze, wiecie, że to właśnie on ma wykonać Waszą stronę.Wchodzicie na danielspatzek.com jako zdecydowani klienci i ile czasu zajmuje wam skontaktowanie się? Oczywiście to tylko przykład na który mogą sobie pozwolić firmy, które o leady czy o sprzedaż nie muszą się martwić. 

Strona przygotowana, jest funkcjonalna, wygląda pięknie, co dalej?

Oczywiście następnym krokiem jest uzupełnienie witryny treścią. Wartości tekstowe, które dodajemy na witrynie powinny być proste i zrozumiałe, a także dawać odpowiedź na pytania, które może zadawać sobie internauta przeglądając stronę. Nie każdy ma lekkie pióro i łatwo przekonać się, że pisanie nie jest proste, zwłaszcza pisanie takie, które będzie w sobie zawierać elementy SEO i zachęcać do skorzystania z naszej firmy. Temat wydaje się błahy i prosty – napisanie kilku tekstów, jednak jest to temat rzeka, a kilka świetnych porad odnośnie tworzenia tekstów znajdziemy w tym artykule. 

Czy wszystko mamy!? 

Mamy świetnie przygotowany fundament do pozyskiwania klientów, należy jedynie zadbać o poprawne wdrożenie narzędzi na naszą witrynę. Pomimo dobrego przygotowania się do stworzenia strony internetowej to warto wdrożyć narzędzia monitorujące zachowanie użytkowników, które pomoże nam optymalizować niedociągnięcia, które są rzeczą naturalną i poprawiać współczynniki konwersji. Zacznijcie od Google Tag Managera, Google Analytics i HotJara

via GIPHY

Mamy świetnie przygotowaną stronę, to nie pozostaje nam nic innego jak rozpocząć działania marketingowe, aby pozyskać klientów! Wypełnij poniższy formularz i skontaktuj się z nami, a my chętnie przygotujemy dla Ciebie rozwiązanie, które pomoże Ci zarabiać!

Zyskaj więcej klientów dzięki skutecznym działaniom marketingowym z certyfikowanym partnerem Google Premium.

 

5/5 - (1 vote)
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!