Strona internetowa a sukces działań promocyjnych

0 napisany przez Patrycja Niedziela, , 15 lipca 2016

Sukces kampanii reklamowej zależy od wielu czynników. Szczególną uwagę należy zwrócić na stronę docelową, do której prowadzą nasze działania. Poprawnie przygotowana kampania promocyjna w połączeniu ze słabej jakości landing pagem sprawi, że żadna akcja promocyjna nie przyniesie oczekiwanych korzyści.


Jeśli chcemy przekierować internautę na serwis internetowy, należy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na to, co znajduje się na stronie internetowej. Dopiero po przeprowadzonej analizie należy podjąć decyzję o tym, czy w danym momencie warto inwestować w promocję serwisu np. poprzez AdWords. Być może jednak lepiej będzie poczekać z działaniami do momentu, gdy strona docelowa będzie użyteczna i będzie łatwiej zrealizować zamierzone cele biznesowe.

Zapamiętaj!
Strona docelowa wykorzystywana w kampanii, ma wpływ na efektywność prowadzonych działań.

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących strony docelowej, która powinna:

1. Odpowiadać na zapytania użytkownika, który „tu i teraz” wskazał potrzebę – należy skierować użytkownika do strony, która tę potrzebę zrealizuje;

2. Zawierać dobrze sformatowaną treść (nagłówki, akapity, czytelną czcionkę);

3. Wyeksponować konkretne wezwanie do działania „call to action” jakie powinien wykonać użytkownik na serwisie, np. „zarejestruj się”. Przyciski powinny być widoczne, a inne elementy na witrynie nie powinny rozpraszać użytkownika od celu jaki ma zostać zrealizowany;

4. Przedstawiać korzyści jakie użytkownik zyska dzięki skorzystaniu z oferty zamieszczonej na witrynie;

5. Być dostosowana do urządzeń mobilnych, które odgrywają coraz większą rolę w procesie poszukiwania informacji i realizacji celów biznesowych przedsiębiorstw.

Zapraszam, do zapoznania się dodatkowo z artykułem o optymalizacji stron docelowych.

W drugiej części mojego artykułu, która poniżej, przedstawię dane statystyczne dotyczące klienta z sektora B2B. Dane obejmują okres przed zmianą strony docelowej oraz po zmianie strony docelowej.

Tak było – stara strona docelowa

a) formularze

Dla klienta, najistotniejsza była liczba konwersji – rejestracji poprzez formularz na stronie WWW. Jak można zauważyć poniżej, liczba ta nie była satysfakcjonująca.

obraz 1 - rejestracja

Dane z okresu: 01.05.2016 – 31.05.2016

Do powyższej sytuacji przyczyniła się strona docelowa, która wymagała wdrożenia licznych zmian. Wszystko po to, by przekaz promocyjny był spójny z ofertą na stronie.

Strona docelowa, o której pisałam już jakiś czas temu, w kontekście optymalizacji AdWords, często jest pomijana podczas założeń kampanii promocyjnych. Wielu klientów pomija ten aspekt, a warto się nad nim pochylić na dłużej.

Chcę tutaj zaznaczyć, że jakość strony docelowej na którą trafia internauta, wpływa m.in. na wynik jakości, wysokość stawki CPC z naszych kampanii promocyjnych (AdWords), ale także na odbiór naszego przekazu reklamowego w odniesieniu do tego, czego może się spodziewać po wejściu na serwis.

Serwis internetowy, powinien skupiać się na generowaniu konwersji z ruchu, który jest sprowadzany na witrynę z działań promocyjnych.

b) połączenia telefoniczne

Tak jak w przypadku formularzy, tak i połączeń telefonicznych nie było zbyt wiele.

obraz 2 liczba polaczeń, wczesniejsze dane.

Dane z okresu: 01.05.2016 – 31.05.2016

Liczba połączeń telefonicznych jaka została odnotowana z kampanii AdWords, stanowiła 55,6% wszystkich konwersji telefonicznych.

Zacznij od usystematyzowania swoich działań!

Chcesz prowadzić jednocześnie kampanię reklamową w wyszukiwarce Google i docierać z przekazem promocyjnym dla osób, którzy tu i teraz poszukują twoich usług? To pamiętaj o jednym, samo dotarcie z reklamą, to jedno ale pozyskanie klienta wiąże się ze znacznie większym wkładem, bowiem to twoja strona internetowa, oferta i jakość usługi wpływa na jego decyzję a dobrej jakości odwiedziny Ci tego nie zapewnią.

Tak jest – strona docelowa po zmianach

Jak na ten moment przedstawia się liczba rejestracji?

obraz 3 teraz - po zmianach formularze

Dane z okresu: 01.06.2016 – 30.06.2016

Wdrożenie dedykowanej podstrony z jasno określoną treścią, widocznym numerem telefonu i przebudowanym formularzem rejestracyjnym, pozwoliło wypracować względem okresu poprzedniego znacznie wyższe wyniki. Porównanie poniżej:

obraz4. zmiany, dane porównawcze

Jak wyglądają połączenia telefoniczne na tle wcześniejszego okresu?
obraz5. dane porownnawcze, polaczenia

Powyższe zestawienie łatwo pozwoli dostrzec różnicę w liczbie połączeń przed zmianami na stronie docelowej i po wdrożeniu zmian.

Podział połączeń telefonicznych:
obraz 6. polaczenia tel. kampania.

Liczba odnotowanych połączeń telefonicznych względem okresu ubiegłego z kampanii AdWords, wzrosła o 83,2%

Prowadząc działania marketingowe, należy skupić się na spójności wszystkich kanałów, w których prowadzimy promocję serwisu. Wtedy możemy mieć pewność zwrotu z poczynionych inwestycji.

Jak można zauważyć na powyższym przykładzie, inwestując środki w dedykowaną podstronę, uzyskaliśmy znacznie wyższe parametry konwersji na serwisie ze wszystkich źródeł ruchu.

Często spotykamy się z opinią, że reklama w danym kanale nie jest opłacalna, a środki jakie zostają na nią przeznaczane nie przynoszą zysków, kwestią tego w dużym stopniu jest źle przygotowana strona oraz często także niewiedza o tym, że strona może niekonwertować.

Podnieś skuteczność swoich kampanii reklamowych z certyfikowanym partnerem Google Premium.

Jeśli kiedyś nie byłeś zadowolony z efektów działań reklamowych, może warto rozważyć wdrożenie ich ponownie pod skrzydłami agencji i po przebudowaniu landing page’a. Masz pytania? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Rate this post

Historie sukcesu naszych klientów:

 • ponad 500 leadów z Google Ads i Facebook Ads
 • 4,63% współczynnika konwersji
 • 17 926 leadów dzięki kampanii Google Ads
 • 6,26%  współczynnika konwersji
 • 1,28 zł kosztu za wyświetlenie strony klienta
 • bardzo niski wskaźnik współczynnika odrzuceń
 • 1455% średniego ROASu z kampanii Google Ads
 • przychód o 63% wyższy niż w poprzednim okresie
 • o 197% wyższy wzrost transakcji
 • 2000% ROASu z kampanii Google Ads
 • 4% współczynnika konwersji
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!