Surfer SEO – profesjonalna analiza i wsparcie pozycjonowania

0 napisany przez Aleksander Foit, 12 lutego 2019

Analizowanie konkurencyjnych stron i ich działań jest jednym z nieodłącznych elementów kampanii pozycjonowania. Profesjonalna analiza zajmuje jednak sporo czasu i jest dość żmudnym zajęciem. Sprawia to, że takie analizy wykonywane są rzadziej lub bardziej pobieżnie. W usprawnieniu tego procesu może pomóc narzędzie Surfer SEO, które umożliwia jednoczesną analizę witryn głównych konkurentów z pierwszej 50 wyników wyszukiwania.

Surfer SEO

Czym jest Surfer SEO?

Surfer SEO jest narzędziem wspierającym analizę i optymalizację stron pod kątem pozycjonowania stron. Narzędzie opiera się na przedstawianiu statystyk konkretnych czynników rankingowych i ich korelacji z pozycjami w organicznych wynikach wyszukiwania. Surfer SEO analizuje aktualne wyniki pierwszej pięćdziesiątki w wyszukiwarce Google pod kątem potencjalnych czynników rankingowych występujących dla odpytywanej frazy.

Jak dostosować się do Algorytmu Google?

jak podejrzeć konkurencję seo

RankBrain to sztuczna inteligencja oparta na uczeniu maszynowym pomagająca w udoskonalaniu algorytmu określającego pozycje w Google. Dzięki wprowadzeniu sztucznej inteligencji do ustalania indeksu wyszukiwania, wyszukiwarka może precyzyjniej badać zachowania użytkowników i dostosowywać algorytm do ich potrzeb. Użytkownicy konkretnych branż różnią się od siebie i mają inne oczekiwania. Dlatego Google chcąc dostosować swoje wyniki do potrzeb użytkowników, ustala indeks stron dla różnych branż biorąc pod uwagę nieco inne czynniki rankingowe. Jednym z zastosowań Surfer SEO jest identyfikacja wpływu poszczególnych czynników rankingowych dla danej branży. Określenie wpływu poszczególnych czynników ma ogromny wpływ na optymalizację strony i rozwój kampanii SEO.

Wstępna analiza serwisu

Surfer SEO znajduje także zastosowanie we wstępnej analizie potencjalnego klienta. Narzędzie daje możliwość szybkiej analizy konkurencji, ich strategii linkowania i poziomu optymalizacji strony, co pozwala na oszacowanie nakładu pracy i zasobów koniecznych do prześcignięcia konkurencji. Narzędzie posiada również opcje stworzenia szybkiego audytu.

surfer seo audyt

Audyt zawiera informacje o części podstawowych czynników rankingowych oraz ich odniesieniu do konkurencyjnych stron. Szybka i jednocześnie dogłębna analiza dostarczana przez narzędzie może znacznie ułatwić prawidłową wycenę projektów i koniecznych działań na stronach potencjalnych klientów.

Wzoruj się na najlepszych

wykresy

Najszybszą i najlepszą drogą do sukcesu wbrew pozorom nie jest kreatywność i tworzenie innowacyjnych rozwiązań, jest nią naśladowanie tych, którzy odnieśli sukces. Ma to zastosowanie także w marketingu internetowym. Surfer SEO umożliwia analizowanie czołowych serwisów z branży i grupowanie informacji o nich w jednym miejscu. Na ich podstawie można zoptymalizować stronę i zaplanować kampanię stosując sprawdzone działania, które przyniosły konkurencji wysokie pozycje.

Czasami zdarza się, że pozycje strony popadają w stagnację mimo wprowadzonej optymalizacji i prawidłowo prowadzonej strategii SEO. W takim przypadku analiza Surfer SEO także może zidentyfikować elementy, w których konkurencyjne strony są lepiej dostosowane do algorytmu wyszukiwarek.

Surfer SEO to narzędzie nadające się zarówno dla agencji, jak i dla osób samodzielnie prowadzących marketing dla swojej strony. Za skorzystaniem z oprogramowania przemawiają przede wszystkim:

– oszczędność czasu,
– wsparcie optymalizacji,
– wsparcie rozwoju strony,
– możliwość identyfikacji czynników rankingowych.

Osiągaj wysokie pozycje w wyszukiwarce, które przełożą się na większą sprzedaż.

Narzędzie jednak nie jest wyrocznią i trzeba brać pod uwagę, że czynnik skorelowany z pozycjami w wynikach wyszukiwania niekoniecznie musiał mieć wpływ na ich wzrost. Jednak w wielu przypadkach dane prezentowane przez narzędzie wskazują ścieżkę rozwoju, dzięki której strona będzie mogła poprawić swoje pozycje.

5/5 - (2 votes)

O autorze:

Aleksander Foit

Kompleksowo podchodzi do każdej prowadzonej kampanii. Jako SEO Manager w 4PEOPLE zajmuje się pełnym procesem pozycjonowania: od optymalizacji po linkowanie i rozwój serwisu. Nie boi się wyzwań i świetnie radzi sobie w promowaniu nowych stron i poprawie widoczności tych, które działają na rynku od lat.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

5/5 - (2 votes)
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!