Seo Minion – SEO plugin, w którym się zakochasz!

0 napisany przez Tomasz Podolski, 15 marca 2022

Przyszedł czas na recenzję kolejnego narzędzia, bez którego ciężko byłoby optymalizować swoją codzienną pracę. Na pewno wielu z Was zna i korzysta już z Surfer SEO, Ubersuggest, Keyword Surfer, SEO Check Chrome Extention czy też Keywords Everywhere. Seo Minion to narzędzie, które jest bardzo uniwersalne – podzielone na kilka zakładek, pozwala na przeprowadzenie szybkiej analizy on-site, ma fajną funkcję “serp preview”, która może się przydać przy optymalizacji CTR. Jest też całkiem nieźle działająca opcja sprawdzania z danej lokalizacji. W tym artykule zajmiemy się kolejno poszczególnymi funkcjonalnościami i przykładem ich zastosowań.

seo minion - seo plugin, w którym się zakochasz

Co to jest SEO Minion?

Seo Minion to wtyczka SEO, którą można ściągnąć do popularnych przeglądarek, takich jak Firefox czy Chrome. Wtyczka instaluje się zarówno w Google Chrome, jak i w Firefox bez żadnych problemów. Po instalacji pojawia się ikonka, obok innych pluginów (Firefox).

Po instalacji warto zajrzeć do ustawień konfiguracyjnych, gdzie jedną z ważniejszych opcji do ustawienia jest “delay” (interwał pomiędzy zapytaniami). W przypadku standardowego korzystania z wtyczki Seo Minion ustawienia domyślne na 750 ms są w zupełności wystarczające i nie trzeba kombinować. Użytkowników, którzy chcą korzystać w sposób bardziej hardcore’owy, na pewno zainteresuje ta opcja i będą wiedzieli, jak sobie poradzić. 😊

Warto wspomnieć, że narzędzie jest bezpłatne i pomaga w następujących zadaniach:

Analiza On-Page SEO – analiza kodu HTML dowolnej strony internetowej, pokazuje przydatne informacje, które pomagają w optymalizacji On-Page SEO, a także ostrzegają Cię o wszelkich problemach.

Podświetl wszystkie linki – ta funkcja działa naprawdę dobrze i ma kilka ustawień, które są szczególnie pomocne, jeśli szukamy linków wewnętrznych albo linków wychodzących dla dowolnej strony internetowej.

Sprawdzanie uszkodzonych linków – Seo Minion pokaże każdy link na stronie internetowej i w przejrzysty sposób pozwoli zorientować się w tym, co wymaga poprawy.

Hreflang Checker – pomaga szczególnie przy witrynach międzynarodowych – umożliwia sprawdzenie poprawności znaczników hreflang, a także obecność znaczników zwrotnych.

Podgląd SERP – jest to opcja, która pozwala wyświetlić podgląd witryny na prawdziwym wyniku wyszukiwania Google i aktualizuje go w czasie rzeczywistym – szczególnie przydatne, w przypadku optymalizowania znaczników title, description i wprowadzania rich snippet.

Symulator lokalizacji wyszukiwania Google – pozwala na wyświetlanie niespersonalizowanych wyników wyszukiwania Google dla jednego słowa kluczowego w dwóch różnych kombinacjach lokalizacji/języka. I to jest bardzo pomocna opcja szczególnie w przypadku witryn międzynarodowych albo pozycjonowania stron za granicą.


Mogłoby się wydawać, że powyższe opcje to nic specjalnego i kolejny plugin, który powiela funkcjonalności innych, znanych i zainstalowanych już wtyczek. Warto jednak wstrzymać się jeszcze chwilę z oceną, bo to, co najlepsze dopiero przed nami!

Seo Minion plugin, który pozwala scrapować!

I tutaj dochodzimy do tego miejsca, w którym większość nowych użytkowników przeciera oczy ze zdumienia i czują przyjemne ciepło… Tak da się scrapować wyniki wyszukiwania z różnych istotnych informacji!

Masz tutaj cały wachlarz możliwości: od srapowania samych adresów URL poprzez listy produktów, reklam, wyników lokalnych, obrazków, video, najświeższych wyników, newsów aż po FAQ, a od jakiegoś czasu wyświetlanie w Google wyników PAA (People Also Ask).

Każdy może wykorzystać to na swój sposób w zależności od potrzeb. Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze wyniki pobierają się do plików CSV, gdzie po pobraniu danych buzia śmieje się sama. 😊

Zobaczcie, jaka oszczędność czasu przy analizie konkurencji, przy przeprowadzaniu optymalizacji, przy robieniu researchu. W zależności od tego, jakie zapytanie wprowadzimy do wyszukiwarki takie dane jesteśmy w stanie uzyskać. Specjaliści zajmujący się semantycznym SEO wiele z tych informacji mogą wykorzystać przy optymalizowaniu stron, ale o tym kiedy indziej. 😊

Dlaczego warto zainstalować plugin SEO Minion?

Podsumowując, ale i nie wdając się w zbędne szczegóły – większość rzeczy widać na screenach. Kto chce, zainstaluje, a kto nie chce, nie musi. Jednak cała wyjątkowość tego narzędzia polega na tym, że pozwala ono na scrapowanie wyników wyszukiwania z informacji, które obecnie dla każdego specjalisty SEO powinny być istotne, szczególnie przy optymalizacji pod konkurencyjne frazy.

Osiągaj wysokie pozycje w wyszukiwarce, które przełożą się na większą sprzedaż.

Z punktu widzenia specjalistów Google Ads można też pobrać sobie ciekawe informacje dotyczące reklam konkurencji, poczynając od zapytań po listy produktów. Dla specjalistów z wyższej półki jest to narzędzie pozwalające na zebranie wszystkich niezbędnych informacji do optymalizacji strony pod kątem semantycznego SEO.

Rate this post

O autorze:

Tomasz Podolski

Jako Manager SEO w 4PEOPLE odpowiedzialny jest za szeroko pojęte SEO oraz pozycjonowanie. Za każdym razem podchodzi kompleksowo do marketingu internetowego. Co przez to należy rozumieć? Wykorzystuje wszystkie znane mu techniki, by klient zawsze miał najlepsze efekty.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!