PODCAST: Atak na stronę a widoczność w wyszukiwarce

0 napisany przez Łukasz Migura, 11 kwietnia 2022

Jaki jest cel ataków hackerskich? Co hacker może zyskać? Jednym z typów ataków jest brutforce – sposób atakowania stron, który polega na wykorzystaniu specjalnego oprogramowania, którego zadaniem jest wygenerowanie nieskończonej liczby haseł po to, by trafić na te właściwą kombinację. Tego typu ataki bardzo łatwo przeprowadzane są na stronach, które mają standardowy sposób logowania – jeden poziom, żadnych recaptchy, nieskompilowana konstrukcja haseł. Hakerzy mają jeden cel: przejęcie kontroli nad stroną i przeprowadzenie szkodliwych działań (np. wyłudzenie danych klientów). W jakim stopniu ataki na stronę internetową mogę wpłynąć na widoczność w wyszukiwarce i podejście Google? Jakie, oprócz bruteforce, wyróżnia się rodzaje ataków i jak im zapobiegać? Tego dowiecie się z najnowszego podcastu agencji marketingu internetowego 4PEOPLE!

atak na stronę a widoczność w wyszukiwarce

Posłuchaj! Rozmawiają Łukasz Migura i Paweł Pawlak
Rate this post

O autorach:

Łukasz Migura

Jako specjalista SEO działa od 2014 roku. Przeprowadza wnikliwe audyty, wdraża zasugerowane poprawki, łącznie z niewielkimi zmianami w kodzie strony. Dzięki doświadczeniu pisarskiemu przygotowuje i redaguje teksty, które nie tylko przyciągają ruch, ale także sprzedają. Od 2020 roku zajmuje się także produkcją treści audio, w tym podcastów.

Paweł Pawlak

W 4PEOPLE prowadzi kampanie pozycjonowania. Koordynuje prace działu, pracuje nad audytami SEO, dostępności i użyteczności, optymalizuje witryny i robi wszystko, żeby były widoczne w wyszukiwarce.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!