Nowości na Instagramie, czyli poznaj nowe opcje Stories

0 napisany przez Magdalena Tomaszewska, 20 października 2021

Z opcjami na Instagramie jest jak z ospą wietrzną w dzieciństwie. To że każdy ją złapie jest pewne, nie wiadomo tylko kiedy (no ok, może nie każdy, ale żadna inna analogia nie wpadła mi do głowy, a chciałam zacząć barwnie…). W każdym razie jeśli zastanawiacie się, co stało się z pewnymi opcjami – czy zniknęły czy ewoluowały w coś innego – służę pomocą! Z artykułu dowiecie się m.in. jak dodać linka na Instastory, co z opcją muzyka na Instagramie w Polsce oraz gdzie podziała się funkcja udostępniania postów w relacji.

nowosci-na-instagramie

Muzyka na Instagramie dostępna w Polsce

Nie wiem jak Was, ale mnie okrutnie denerwowało, kiedy chciałam obejrzeć zagraniczny filmik z dźwiękiem a jedyne co mogłam włączyć to powiadomienie ”Muzyka na Instagramie w Twoim kraju jest niedostępna”. Niestety tyczyło się to też filmików, w których ktoś coś mówi, a muzyka jest tylko dodatkiem. Cóż za wykluczenie!

No więc… ptaszki ćwierkają, że możliwość dodawania muzyki na Instagram Stories wjeżdża na polski Instagram i to na poważnie! Posiadacze iPhone’ów się ucieszą, gdyż muzyka w relacjach powinna być już dostępna w aplikacji na iOS. Posiadacze Androidów jeszcze nie widzą zmian, ale… stay tuned!

Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

1. Wchodzicie na Relację.
2. Dodajecie lub robicie dowolne zdjęcie, wideo lub grafikę.
3. Klikacie w naklejki lub ikonkę muzyki.
4. Jeśli kliknęliście w naklejki – wybieracie naklejkę “Muzyka”.
5. Wybieracie utwór.
6. Gotowe! Klikając w utwór, możecie zmienić wyświetlanie na button bez okładki płyty.

Zniknął Swipe Up na Instagram Stories? Teraz zrobisz to za pomocą naklejki!

Gdzie się podział tak zwany “Swipe Up” czyli udostępnianie linków w relacji za pomocą przesuwania ekranu? Otóż, Instagram rezygnuje z funkcji „swipe up” na rzecz… naklejek!

Swipe Up mieli tylko twórcy, posiadający ponad 10k obserwujących. Instagram miał przyznać naklejki na razie tylko tym użytkownikom, którzy mają włączoną obecnie na koncie opcję Swipe Up, ale… coraz więcej użytkowników bez niej widzi możliwość jak udostępniania linka w relacji na instagramie za pomocą naklejki (na przykład ja na swoim prywatnych koncie).

Osobiście oceniam tę zmianę na plus. Naklejka się wyróżnia, możemy ją osadzić w różnych miejscach naszego kafelka, dać go w tekście, podkreślić. Widać, w jaki link klikamy.

Niestety – w postach na osi czasu nadal linki są nieaktywne. Warto o tym przypomnieć, bo do teraz widzę twórców i marki, którzy wklejają długie linki do swoich treści (chcąc wejść na stronę, trzeba by go sobie… przepisać. A kto by się w to bawił?) Pamiętajcie o tym, promując również posty z poziomu Menadżera Reklam i osadzając ten sam post na Facebooku i Instagramie!

Jak dodać link na Instastory?

1. Wchodzicie na Relację.
2. Dodajecie dowolne zdjęcie lub grafikę.
3. Wchodzicie w naklejki.
4. Wybieracie opcję: LINK.
5. Wpisujecie URL strony.
6. Gotowe. Klikając na naklejkę możecie zmienić jej kolor.

Udostępnianie postów na Stories

Kiedyś, by udostępnić post w relacji, swój lub innego użytkownika, wystarczyło przy poście kliknąć na ikonę samolocika z papieru (opcja Wyślij do). Obecnie tym sposobem można udostępnić dany post tylko w konwersacji. Chodziły pogłoski, że Instagram zrezygnuje z udostępniania postów w Instagram Stories na dobre, jednak pojawiła się inna opcja w postaci… tak, dobrze myślicie – naklejki.

Jak udostępnić post w relacji na Instagramie?

1. Dodajecie dowolne zdjęcie lub grafikę, tak jak w przypadku linka.
2. Klikacie w naklejkę.
3. Wybieracie “Udostępnij ponownie” (eng. reshare).
4. Wybieracie post (ostatnio oglądane, zapisane i swoje).
5. Gotowe!

Captions na Instagram Stories, czyli na co warto czekać

Osobiście nie mogę się doczekać, aż do Polski dotrze opcja automatycznego dodawania napisów do filmików w postaci – uwaga, będzie to szokujące – NAKLEJKI! Ręczne dodawania napisów do każdego kafelka jest bardzo uciążliwe dla wielu twórców. Niestety – wiele osób ogląda Stories bez dźwięku, więc dodawanie transkrypcji jest wręcz obowiązkowe, jeśli chcemy docierać do odbiorców.

Dajcie znać, czy te opcje się u Was pojawiły!

Przygotuję
darmową wycenę
wraz z propozycją strategii

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez 4PEOPLE Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach moich danych osobowych w celu:

  * Pola wymagane

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
  Rate this post

  Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

  Rate this post

  O autorze:

  Magdalena Tomaszewska

  King Bruce Lee Instagram Mistrz. Obudzona w środku nocy potrafi wyrecytować grupy docelowe klienta. Na drugie powinna mieć Optymalizacja. Albo Pani od Fejsbuka. W czasach studiów na Uniwersytecie Śląskim była radiowcem i dziennikarzem telewizji studenckiej. Z zawodu negocjator kryzysowy, co się przydaje, bo jak wiadomo, kryzysy w social media wybuchają w weekendy. Fanka wszystkiego co pomidorowe, planszówek, górskiego łazikowania (Beskid Śląski <3), odpustowych kokosanek i królowej Elżbiety I.
  Sprawdź

  PODCAST: Kiedy zabrać się za przygotowania podstrony pod Black Friday

  Pokaż wszystkie
  Marketing dla ludzi
  Zapisz się do newslettera!
  Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
  ...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!