Landing page – kamień węgielny kampanii deweloperów

0 napisany przez Joanna Rechnio, 25 maja 2017

Coraz więcej firm konstruując swoje kampanie sięga po landing page. Przeczytaj tekst i przekonaj się, jak możesz wykorzystać go w branży mieszkaniowej.

landing page dla dewloperów konstrukcja

Każdy deweloper koncentruje swoje działania marketingowe na pozyskaniu zapytań ofertowych. Ustala cele liczby leadów, jaka jest mu potrzebna, aby sprzedać co miesiąc określoną liczbę mieszkań. By te zamierzenia zrealizować, potrzebny jest szereg sprawnie działających czynników.

Liderzy w branży, tacy jak Atal S.A., Dom Development, Murapol S.A. czy LCC Corp., na swoich stronach umożliwiają przede wszystkim wysyłkę zapytania o mieszkanie już z podstrony tabeli mieszkań lub z poziomu karty mieszkania. Jest to bardzo często pomijana funkcjonalność na innych stronach deweloperów, która znacząco zwiększa liczbę pozyskanych zapytań ofertowych.

landing page dla dewloperów rynek

Rys. 1 RynekPierwotny.pl – wyniki przychodów liderów w branży deweloperskiej.

Co więcej, strony kluczowych deweloperów są świetnie dostosowane do urządzeń mobilnych.

Według Plannera słów kluczowych Google udział wyszukiwań mieszkań np. w Warszawie przy użyciu urządzeń mobilnych wzrósł o 480% przez ostatnie 3 lata. Aktualnie ponad 35% wyszukiwań pochodzi ze smartfonów.

landing page dla dewloperów Key World Planner

Rys. 2 Trend wyszukiwania słów “mieszkania warszawa”, “mieszkania w warszawie” według Plannera słów kluczowych Google.

Trend wzrostowy potwierdza również ruchu na stronie internetowej jednego z obsługiwanych przez naszą agencję deweloperów.

landing page dla dewloperów google analytics

Rys. 3 Google Analytics – udział w sesjach z urządzeń mobilnych.

W dzisiejszym artykule chcę Wam pokazać, jak można zmniejszyć koszty pozyskania potencjalnego klienta wykorzystując do tego kreację strony docelowej.

Nim wyleją fundamenty

Zacznijmy od początku, czyli od momentu, w którym inwestycja jest w przygotowaniu do sprzedaży. Oczekujecie na ostatnie potrzebne materiały promocyjne. To idealny moment, by rozpocząć działania zapowiadające Waszą inwestycję. Witryna inwestycji jeszcze nie jest gotowa, a w kampaniach musimy skierować użytkowników na adres strony internetowej. To doskonała okazja, by wykorzystać landing page. Do jego przygotowania wystarczą wizualizacje oraz logo inwestycji.

Misją takiej strony jest zebranie danych osób zainteresowanych nową inwestycją. W tym celu możemy zbudować formularze do zbierania:

– bazy numerów telefonów;
– bazy maili, którą można wykorzystać w późniejszych etapach na wysyłkę newsletterów z informacją o starcie sprzedaży, ofertach specjalnych czy dniach otwartych;
– pełnych danych, choć na tym etapie będzie to najmniej efektywne.

landing page dla dewloperów destkop, mobile

Rys. 4 Współczynniki konwersji w zależności od rodzaju formularza. Źródło: Google Analytics.

Pamiętajcie, by kreacja nie ujawniała zbyt wielu informacji na temat inwestycji. Jej celem jest wzbudzenie zainteresowania nowym osiedlem (budynkiem) tak, aby potencjalny klient wypełnił formularz.

Wyniki, jakie osiągniemy nie tylko są uzależnione od kreacji, ale również od rodzaju kampanii i czasu jej trwania.

Landing page – strona dewelopera 1:0

Strona inwestycji wystartowała, ale okazuje się, że współczynnik konwersji jest poniżej oczekiwań, co wpływa mocno na wysoki koszt pozyskania formularza. Co więcej, Twoja strona nie ma funkcji wysyłki zapytań ofertowych z poziomu przeglądu mieszkań.

Warto na tym etapie analizować, które mieszkania są najczęściej przeglądane. Wystarczy, że URLe podstron z mieszkaniami są skonstruowane według liczby pokoi, co pozwala na taką analizę. Jednak gdy Wasza strona nie ma takiej możliwości, warto rozważyć instalację Google Tag Managera, aby wprowadzić zaawansowane zdarzenia pomiaru kliknięć na poszczególne mieszkania.

Stworzenie landing page dotyczącego wybranych mieszkań i skierowanie go do Waszych użytkowników strony pozwoli na zwiększenie liczby zapytań. Ale pamiętaj, aby był krótki i skoncentrowany na pozyskaniu danych od klienta. Nie przesadzajmy z wezwaniami do działania. Ich nagromadzenie może wprawić potencjalnego klienta w konsternację. Jeden landing page powinien zawierać jedno CTA.

landing page dla dewloperów 3 cta

Rys. 5 Przykład landing page zawierającego 3 CTA.

Rys. 7 Przykład “przeładowanego” landing page jednego z deweloperów na warszawskiej Pradze Południe.

Rys. 6 Przykład “przeładowanego” landing page jednego z deweloperów na warszawskiej Pradze Południe.

Wybrane prawidłowo hasło, uwypuklenie korzyści mieszkań oraz odpowiednie CTA mogą znacząco wpłynąć na wzrost zapytań ofertowych.

landing page dla dewloperów główna a landing page

Rys. 7 – Wyniki kampanii reklamowych strona dewelopera vs. landing page. Źródło: Google Analytics.

W przedstawionym przykładzie zastosowanie landing page w kampaniach reklamowych poprawiło ogólny współczynnik konwersji o 102%. Jest on gorszy od wyniku z kampanii prowadzących do strony głównej, ale pamiętajmy, że na tym etapie zbieramy już więcej danych (imię, nazwisko, telefon, mail) potrzebnych do umówienia spotkania.

Największy wzrost współczynnika konwersji widać z urządzeń desktopowych – prawie 200%. Wciąż niemal 70% poszukujących mieszkania korzysta z tego typu urządzeń. Jednak wzrost wejść z urządzeń mobilnych jest znaczący.

W rezultacie, przy tych samych wydatkach na kampanie internetowe, landing page generuje dwukrotnie więcej zapytań ofertowych niż kiedy skierowaliśmy kampanię na tabelę mieszkań. Zabieg ten obniża również o 50% koszt pozyskania jednego potencjalnego klienta.

Podsumowanie

Ostatnie kwartały były bardzo obiecujące dla polskiego rynku deweloperów. Według raportu REAS – Rynek mieszkaniowy w Polsce I kwartał 2017, na rynek zostało wprowadzonych prawie 25% więcej nowych ofert mieszkań niż w roku ubiegłym. Największy wzrost odnotowały Kraków i Poznań, ponad 70%. Hossa pociąga także za sobą większą konkurencję w walce o przyszłych mieszkańców.

landing page dla dewloperów I kwartał 2017

Rys. 8 Podsumowanie I kwartału 2017 roku przez firmę REAS.

landing page dla dewloperów nowe oferty mieszkań

Rys. 9 Wykres wprowadzanych ofert mieszkań na 6 rynkach; Źródło: Raport: Rynek Mieszkaniowy w Polsce – REAS Q1 2017.

Nie jest odkryciem na miarę Kolumba fakt, że landing page jest efektywniejszy od pełnej strony internetowej. Przez wiele sektorów, takich jak usługi bankowe czy inwestycyjne, jest on wykorzystywany już od wielu lat, aczkolwiek w branży deweloperskiej wciąż wydaje się być niedoceniany. Jak pokazuje mój artykuł, odpowiednio przygotowana strona docelowa pomoże odróżnić się od konkurencji i pozyskać średnio o 100% więcej zapytań ofertowych.

Niezależnie od tego, czy w kampaniach kierujemy na stronę internetową z pełną ofertą mieszkań czy na landing page, nie możemy zapominać o analizie wyników, w tym m.in. o: współczynniku konwersji, liczbie leadów, współczynniku sprzedaży (wskaźniku tego, jakiej jakości otrzymujemy zapytania ofertowe) oraz kosztu pozyskania klienta. Kreacje landing page w każdej kampanii poprawiają ww. współczynniki, dlatego bardzo często wykorzystuję je w strategiach marketingowych.

Dowiedz się, jak promować swoją inwestycję, by skutecznie sprzedawać mieszkania.

Zdjęcie główne: everypixel.com

Rate this post

Historie sukcesu naszych klientów:

  • cele klienta zrealizowane przed szacowanym terminem
  • Facebook Ads jako wiodące działania marketingowe
  • 1,28 zł kosztu za wyświetlenie strony klienta
  • bardzo niski wskaźnik współczynnika odrzuceń

O autorze:

Joanna Rechnio

Planuje, rekomenduje, analizuje, organizuje, nadzoruje i radzi. W Agencji obecna od 2007 roku. Obecnie obsługuje kluczowych klientów. Posiadaczka wielu certyfikatów, w tym: Customer Centric Selling, Key Account Management oraz certyfikatów Google Partners. W pracy uwielbia wcielać w życie 7 nawyków skutecznego działania S.R. Coveya. Kiedy nie pracuje i nie myśli o pracy, czyta kryminały. Poza tym jeździ na łyżwach i nartach oraz pływa (kiedyś zawodowo).

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!