8 pomysłów na content video dla deweloperów

0 napisany przez Joanna Rechnio, 07 czerwca 2022

Content video staje się coraz popularniejszy. Nic więc dziwnego, że według Google, na YouTube dziennie pojawia się ponad 85 tysięcy nowych filmów! 11 lat tego kanału sprawiło, że już 73% internautów korzysta właśnie z tej wyszukiwarki video.

Na potwierdzenie wstępu, zobaczcie tylko na poniższe dane dostarczone przez Gemius:

gemius

Źródło: Marketing News

Już w 2005 roku, kiedy YouTube powstał, dawał ogromne możliwości nauki i poznawania świata poprzez udostępnianie przez użytkowników filmy. Obecnie jest podobnie, tylko na dużo większą skalę.

Chcesz stworzyć swój własny show? Wystarczy stworzenie kanału (i dobry sprzęt jeśli chcesz to robić na poziomie!), publikujesz nagrania oraz zdobywasz stałych widzów. Publiczność z całego świata może dzielić się Twoimi materiałami. Wspomniani YouTuberzy tworzą content video dla naszej rozrywki, jednak czy możliwe jest, by kanał mógł mieć zastosowanie dla firmy? I jakie materiały tworzyć i publikować?

W dzisiejszym artykule pokażę Wam, jakie pomysły mają deweloperzy na sprzedaż swoich inwestycji z wykorzystaniem możliwości, które daje im YouTube.

1. Promocja firmy

Najlepiej zacząć od początku, dlatego też zaprezentuj odbiorcom czym się zajmujesz i dlaczego. Pokazanie kluczowych atutów Twojej firmy będzie z pewnością zachęcające dla nowych, potencjalnych klientów. Na początku zmotywuje ich do subskrybowania kanału.

Źródło: Archicom / YouTube

2. Dziennik budowy

Oczywiście nie chodzi tutaj o relacjonowanie dzień po dniu. Przygotowując krótkie filmy z poszczególnych etapów budowy, pokaże klientom, w jaki sposób dana inwestycja faktycznie powstaje i na jakim jest etapie. To z pewnością także podniesie Twoją wiarygodność.

Obecnie można zauważyć kilka różnych pomysłów na tworzenie tego typu contetu video.

a) przygotowanie i publikacja jednego filmu, który podsumowuje budowę inwestycji

Źródło: LokumDeweloper / YouTube

b) przygotowywanie filmików tygodnia w postaci krótkiego podsumowania, w którym widać postępy prac z tygodnia na tydzień

Źródło: Modernbud / YouTube

Rekomenduję dodawać do każdego z filmów dobry opis, by użytkowników od razu wiedział czego może się spodziewać.

3. Portfolio i realizacje

Źródło: LokumDeweloper / YouTube

Źródło: Deweloper Grupo Lar

4. Pikniki, dni otwarte, eventy

Jeśli organizujesz dni otwarte dla swoich klientów lub postanowiłeś zorganizować rodzinny piknik na terenie swojej inwestycji? Poinformuj o tym i podsumuj wydarzenie krótką relacją video z wydarzenia. Dzięki temu pokażesz gotową inwestycję i zainteresowanie, którym się ona cieszy.

Źródło: LokumDeweloper / YouTube

5. Wykończenie wnętrz, mieszkanie gotowe do zamieszkania

Jeśli w Twojej ofercie znajdują się także mieszkania wykończone w opcji “pod klucz”, świetnym materiałem będzie spacer po takim mieszkaniu np. w formie mieszkania pokazowego. Video można przygotować na dwa sposoby:

a) z lektorem, który oprócz pokazania samego mieszkania, opowiada także o jego wykończeniu:

Źródło: Valent / YouTube

Źródło: New York Post / YouTube

b) spacer po mieszkaniu:

Źródło: Crystal House / YouTube

Źródło: BudimexNieruchomosci

Dzięki temu, możesz pokazać nie tylko wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, ale także sam budynek i jego najbliższą okolicę. Dołączając lektora, możesz opowiedzieć i pokazać klientowi o różnicach w pakietach wykończeń “pod klucz”.

6. Pomysły na aranżację wnętrza

Przeglądając kanały YouTube deweloperów znalazłam także videoblogi pełne porad na temat urządzania wnętrz. Nawet dla tych najbardziej wymagających! Dzięki tym materiałom dowiedziałam się, w jaki sposób urządzić kawalerkę, by była jak najbardziej funkcjonalna.

7. Opinie klientów

Nic nie poprawia współczynnika konwersji (nawet do 70%!) tak, jak rekomendacje Twoich klientów. Dzięki YouTube można iść krok dalej! W materiale video możesz pokazać swoich zadowolonych klientów, którzy sami oprowadzą nas po osiedlu. Możemy także pokazać kilka grup docelowych, które zakupiły nasze mieszkanie – single, rodziny z dziećmi etc.

Źródło: Archicom / YouTube

8.Co tam słychać na osiedlu?

To już etap, w którym content przekazujemy także do obecnych mieszkańców, którzy zdążyli się na osiedlu. W ten sposób pokażesz swoją firmę jako tę, która jednoczy klientów. To z kolei wpłynie na pozytywny wizerunek Ciebie jako dewelopera, który pokazuje, że na jego osiedlu po prostu dobrze się mieszka.

Źródło: Archicom / YouTube

Kiedy prowadzić działania?

Materiały video można wykorzystać na każdym etapie inwestycji. Gdy inwestycja jeszcze nie powstała, można tworzyć dzienniki budowy lub zaprezentować atuty lokalizacji. Wszystko to w celu zapewnienia, że inwestycja powstanie i można już teraz kupić w niej mieszkanie. Ważne, by stosować nakładki invideo, dzięki którym bezpośrednio z filmu można zaprosić użytkownika na stronę.

invideo 1

invideo2

Źrodło: Archicom / YouTube

Dzięki takiej formie przekazu nie tylko zdobywasz widzów, ale także zwiększasz ruch w witrynie. To z kolei przełoży się na wzrost zapytań ofertowych, a docelowo, także na sprzedaż.

W momencie, w którym inwestycja otrzymała już zgodę na użytkowanie, a wciąż pozostały mieszkania do sprzedania, również na tym etapie możesz tworzyć content video pokazując standard, w którym wykańczasz mieszkania. Co więcej, jeśli preferujesz pakiety wykończeń “pod klucz”, zaprezentuj mieszkania pokazowe. Oprowadź potencjalnego klienta opowiadając mu, czym się różnią. Możesz także przygotować event i zrobić z niego relację.

Zamknięcie sprzedaży danej inwestycji może rodzić kolejne pomysły na content video dla Ciebie jako dewelopera. Nagraj opinie mieszkańców, pokaż jak świetnie się mieszka na stworzonym przez Ciebie osiedlu. Dzięki temu, każda kolejna inwestycja będzie cieszyła się niesłabnącą popularnością. W rezultacie, szybciej zamkniesz jej sprzedaż.

Dowiedz się, jak promować swoją inwestycję, by skutecznie sprzedawać mieszkania.

Według Google Trends, coraz częściej poszukujemy mieszkania, używając do tego wyszukiwarki video. Twórzcie swoje pomysły na content video, przecież każdy smartfon ma wbudowaną kamerkę i tworzenie contentu video stało się bardzo proste i szybkie. Bez ograniczeń!

Rate this post

Historie sukcesu naszych klientów:

  • cele klienta zrealizowane przed szacowanym terminem
  • Facebook Ads jako wiodące działania marketingowe
  • 1,28 zł kosztu za wyświetlenie strony klienta
  • bardzo niski wskaźnik współczynnika odrzuceń

O autorze:

Joanna Rechnio

Planuje, rekomenduje, analizuje, organizuje, nadzoruje i radzi. W Agencji obecna od 2007 roku. Obecnie obsługuje kluczowych klientów. Posiadaczka wielu certyfikatów, w tym: Customer Centric Selling, Key Account Management oraz certyfikatów Google Partners. W pracy uwielbia wcielać w życie 7 nawyków skutecznego działania S.R. Coveya. Kiedy nie pracuje i nie myśli o pracy, czyta kryminały. Poza tym jeździ na łyżwach i nartach oraz pływa (kiedyś zawodowo).

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!