8 darmowych aplikacji mobilnych do obróbki wideo i zdjęć pod social media

0 napisany przez Magdalena Tomaszewska, 23 czerwca 2020

Chcesz pokazać z jak najlepszej strony swój biznes w mediach społecznościowych, a nie masz czasu i zasobów na zaawansowane narzędzia do obróbki materiałów? Często wrzucasz posty bezpośrednio z telefonu? Pozwól, że polecę Ci darmowe aplikacje mobilne do obróbki zdjęć i wideo, które urozmaicą Twoje posty na Facebooku czy Instagramie!

darmowe aplikacje do sm

Temat dzisiejszego artykuł podrzucił mi… mój szef! Zapytał mnie, w czym zmontowaliśmy jeden z naszych agencyjnych materiałów i czy pracował przy tym nasz grafik, bo filmik wyglądał dosyć profesjonalnie. Nie użyłam żadnych zaawansowanych programów do montażu, ot, tylko darmowej aplikacji (o której opowiem w dalszej części). Staram się czasem tworzyć materiały w takich darmowych narzędziach, aby pokazać, że często to nie brak programów nas ogranicza – wystarczy dobry pomysł i trochę chęci! 

”Nie oceniaj książki po okładce” – rzecze przysłowie. Czy tak samo jest w przypadku treści w social media? Mówi się, że średni czas, jaki użytkownik poświęca na jeden post w newsfeedzie waha się od 1,8 sekundy do 2,5 sekundy (źródło: whysosocial.pl). I tyle właśnie mamy, aby zainteresować i przyciągnąć naszego użytkownika. Pomóc może, chcąc nie chcąc, przyciągająca uwagę “okładka” w postaci zdjęcia czy wideo. Do ich stworzenia nie zawsze będziesz potrzebował grafika na pokładzie (chociaż ja swoich bardzo cenię i z tego miejsca pozdrawiam!)

Narzędzia, które Ci dziś polecę, podzieliłam na kilka kategorii: Zdjęcia, Wideo, Grafiki oraz Stories. To co? Gotowy?

Przykłady prezentuję na systemie Android, ale przy każdym narzędziu zaznaczam czy istnieje również wersja na iOS. Dla umilenia czasu, na zdjęciach przykładowych mój prywatny pupil – Maniek. 

Darmowe programy do obróbki zdjęć do social media:

Snapseed (Android i iOS

W tej aplikacji obrobisz swoje zdjęcia, korzystając z gotowych filtrów, bądź narzędzi manualnych. Z łatwością poprawisz kontrast, jasność czy nasycenie (ciekawa opcja – selektywnie pozwala na poprawę parametrów w wybranym przez nas punkcie – np. możesz zmniejszyć jasność obrazu w tle), usuniesz niedoskonałości cery, czy nadasz zdjęciu klimatu, np. glamour, noir, retro czy HDR. Wszystkie opcje są dostępne bezpłatnie.

snapseed 

Lightroom (Android, iOS

Wiele osób chwali sobie tę aplikację za bardzo trafne dobranie parametrów do automatycznego poprawiania fotografii. Obsługuje też format RAW.  Wymaga zalogowania na konto Adobe, sama aplikacja jest bezpłatna z ograniczeniami (nie wszystkie opcje są dostępne).

lighroom

Darmowe programy do obróbki wideo na social media:

Inshot (Android, iOS)

Prosta, choć obfita w różne opcje aplikacja do montażu wideo. Jedna z moich ulubionych, bo nie pozostawia znaku wodnego na materiałach. Pozwala dostosować wymiary wideo pod różne kanały social media (tzw płótno), co też jest dużym ułatwieniem. Ma też wbudowaną bogatą bazę darmowej muzyki i ciekawe filtry. Jest bezpłatna, choć jeśli chcesz bardziej zaawansowane przejścia między ujęciami czy napisami, trzeba wykupić wersję premium. Dla mnie osobiście – w zupełności wystarczy darmowa wersja. 

To na niej właśnie powstała nasza relacja na Dzień Dziecka na Instagram Stories (znajdziecie ją w naszych wyróżnionych relacjach na naszym profilu na IG http://instagram.com/4peoplepl

Rozdzielacz wideo dla Statusu WhatsApp, Instagram  (Android, na iOS niestety nie znalazłam tej konkretnej)

Wpadłam na tę apkę, kiedy musiałam zassać gotowy filmik na Instagram Stories i napotkałam na problem. Filmik trwał 2:30min, natomiast na Stories możesz “zassać” gotowy filmik o maksymalnej długości 60 sekund. Musiałam go więc podzielić. Z pomocą przyszedł rozdzielacz. Precyzyjne dzieli wideo na części o wybranej długości, dzięki czemu na takim Stories wychodzi płynnie. 

whatsapp

Jak wykonać posty graficzne z pomocą darmowych narzędzi?

Adobe Spark (Android, iOS)

Chcesz zrobić prostą grafikę lub animację? Użyj produktu Adobe na telefon! Spark posiada dużą bazę wzorów, które możesz edytować i dostosować do swojej marki. Minus? Znak wodny w bezpłatnej wersji. 

adobe spark

Canva (Android, iOS)

Znana i lubiana Canva. Posiada tysiące wzorów w określonych wymiarach pod social media. Dostępna w wersji na desktop oraz w postaci wygodnej aplikacji mobilnej. Wymaga założenia bezpłatnego konta. Każdą templatkę możesz dostosować do swojej marki – np dodając jej kolory. 

pies

Darmowe aplikacje do Instagram Stories:

Story Art (Android, iOS

Chcesz, aby Twoje Stories wyglądało profesjonalnie? Ta aplikacja Ci w tym pomoże! Znajdziesz w niej dużo darmowych wzorów (więcej w wersji premium). Możesz zarówno zdjęcia, jak i wideo – nałożyć na nie filtry i napisy. Stworzysz nie tylko pojedyncze grafiki, ale całe relacje, które opublikujesz na Stories bezpośrednio z aplikacji. 

story art

Unfold (Android, iOS)

Bardzo podobna aplikacja do Story Art, ale ma większy wybór darmowych wzorów. Również pozwala na publikację bezpośrednio na Stories. Do wyboru, do koloru! Przetestujcie obie i sprawdźcie, która bardziej Wam odpowiada.

unfold

Dowiedz się, jak prowadzić kanały w Social Media i pozyskaj zaangażowanych odbiorców.

To tylko moja subiektywna lista – tych aplikacji używam na co dzień i najlepiej mi się z nimi pracuje. Masz swoje ulubione? Podziel się! Chętnie przetestuje – bo pomocnych narzędzi – nigdy dość! A jeśli masz pytanie o opisane przeze mnie narzędzia – napisz do mnie! Zostaw komentarz pod artykułem albo znajdź mnie na LinkedIn.

Rate this post

Historie sukcesu naszych klientów:

 • cele klienta zrealizowane przed szacowanym terminem
 • Facebook Ads jako wiodące działania marketingowe
 • 46,85% współczynnika wypełnień formularza
 • 3,88 EUR koszt potencjalnego klienta
 • ponad 500 leadów z Google Ads i Facebook Ads
 • 4,63% współczynnika konwersji
 • 17 926 leadów dzięki kampanii Google Ads
 • 6,26%  współczynnika konwersji
 • 1,28 zł kosztu za wyświetlenie strony klienta
 • bardzo niski wskaźnik współczynnika odrzuceń
 • 1483 899 zasięgu strony na Facebooku
 • 22 035 odwiedzin strony na Facebooku
 • 19 657 nowych polubień strony na Facebooku
   

O autorze:

Magdalena Tomaszewska

Z zawodu negocjator kryzysowy, co się przydaje, bo jak wiadomo, kryzysy w social media wybuchają w weekendy. Z mediami i szeroko pojętym marketingiem jest związana od 2014 roku. Dobrze czuje się zarówno w pracy z klientem B2C jak i B2B. Prowadzi profile oraz kampanie reklamowe na Facebooku i Instagramie zarówno dla biznesów lokalnych, jak i dużych firm farmaceutycznych i deweloperów budowlanych. W wolnym czasie koneserka popołudniowych drzemek i miziania pieska. Sympatyczka płatków z mlekiem. Entuzjastka seriali.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!