Mistrzostwa Europy 2016 według Google

2 napisany przez red., 30 czerwca 2016

Nie wiesz jakie drużyny znajdą się w półfinałach piłkarskich Mistrzostw Europy 2016? My zapytaliśmy o to tego, który podobno wie wszystko i któremu codziennie zadajemy dziesiątki, nie tylko sportowych, pytań.

Mistrzostwa Europy

Jeśli zastanawiasz się, które drużyny zwycięsko przejdą fazę ćwierćfinałów Euro 2016, mamy dla Ciebie pewną podpowiedź. Co tam analizy Jacka Gmocha czy podpowiedzi sławnych mieszkańców zoo w różnych zakątkach świata. Mamy coś lepszego! Wszyscy wiemy, że w piłce kibice to 12 zawodnik, a przy tak wyrównanym poziomie sportowym przewaga jednego gracza robi ogromną różnicę. Kto więc wygra mecz? Proste: ten kto ma więcej kibiców! A kto ma więcej kibiców? Na to pytanie odpowie nam wszechwiedząca jak piłkarscy eksperci TVP i Polsatu razem wzięci – wyszukiwarka Google.

Przyjęliśmy, że osoby szukające informacji o danym kraju w jakimś stopniu z nim sympatyzują. Analogicznie z hashtagami na Twitterze. Na ile nasza metodologia jest prawidłowa, przekonamy się za kilka dni, kiedy poznamy pary półfinałowe.

Mecz nr 1: Polska – Portugalia

Mistrzostwa Europy

Jak widać na powyższym wykresie – będzie ciężko. Liczby osób szukających informacji zarówno o Polsce, jak i Portugalii w ostatnich dniach są do siebie zbliżone. Dlatego przewidujemy minimalną wygraną Polaków. Może w dogrywce, może w karnych. Nie można zapominać, że kibicuje nam sam Gladiator – Russell Crowe, więc wygraną mamy prawie jak w banku.

Nasz typ: minimalna wygrana Polski – jedną bramką lub w dogrywce/karnych.

EDIT: Życie zweryfikowało! Były emocje, była dogrywka i były karne. Nie przegraliśmy, mieliśmy po prostu mniej szczęścia, ale i tak jesteśmy dumni!

Mecz nr 2: Walia – Belgia

Mistrzostwa Europy

Belgowie rozkręcają się z meczu na mecz, a liczba wyszukiwań i tym samym fanów jest na chwilę obecną dwa razy większa od liczby fanów Garetha Bale’a. Nie mamy dobrych przewidywań dla Walijczyków. Jak Brexit to Brexit, czas dołączyć do Anglików.

Nasz typ: wygrana Belgów jedną lub dwiema bramkami.

Mecz nr 3: Niemcy – Włochy

Mistrzostwa Europy

To będzie prawdziwy klasyk! Choć ostatnio widzimy ostry spadek formy wśród fanów Squadra Azzurra, to jednak stawiamy na podopiecznych Antonio Conte. Liczba wyszukiwań sugeruje, że wsparcie którego udzielają im fani z całego świata jest i tak znacznie większe od wsparcia dla naszych zachodnich sąsiadów. Po zaciętym boju wygrają Włosi jedną bramką w regulaminowym czasie gry.

Nasz typ: wygrana Włochów jedną bramką.

EDIT: Pierwszy mecz, w którym seria rzutów karnych trwała aż tak długo. Wzbudziła więcej emocji niż cały mecz z dogrywką. Azzurri zakończyli EURO2016, a Niemcy grają dalej.

Mecz nr 4: Francja – Islandia

Mistrzostwa Europy

Chociaż to Francja jako gospodarz jest murowanym faworytem tego starcia, a liczba wyszukiwań i fanów w skali całego miesiąca jest większa, to po zaskakującym zwycięstwie Islandczyków nad Anglikami wszystko się może zdarzyć. Ostatnie dni przemawiają na korzyść wyspiarzy, lecz w perspektywie całego miesiąca przewagę widać po stronie Francuzów. Napiszemy trochę wykrętnie – zdecyduje dyspozycja dnia, lecz stawiamy ostrożnie na gospodarzy.

Nasz typ: minimalna wygrana Francuzów (aczkolwiek pamiętamy, że przy takim dopingu wszystko się może zdarzyć, w szczególności jeśli na trybunach dopingują Cię wszyscy obywatele Twojego kraju.

EDIT: Mecz obfitował w… strzelone bramki. 5:2 -ten wynik pokazuje dominację Francuzów, jednak waleczności Islandii nie można odmówić! HUH!

Zyskaj więcej klientów dzięki skutecznym działaniom marketingowym z certyfikowanym partnerem Google Premium.

A jakie wyniki będą według Ciebie? Zostaw swoje typy w komentarzu! Wśród osób, które prawidłowo wytypują wszystkie mecze wybierzemy zwycięzcę, któremu prześlemy paczkę z niespodziankami.

Rate this post

O autorze:

red.

Materiał przygotowany przez redaktorów bloga Marketing dla Ludzi.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!