Google będzie płacić za korzystanie z Google+!

1 napisany przez red., 01 kwietnia 2017

Google wytacza potężne armaty na froncie o rząd dusz mediów społecznościowych. Czy skutecznie? Czas pokaże. Póki co wiemy, że nowa nazwa usługi będzie łudząco podobna do tej, dzięki której już ktoś kiedyś zapewnił sobie zwycięstwo.

Jakiś czas temu wszyscy, z samym Google włącznie, postawili przysłowiowy krzyżyk na usłudze, która miała okazać się pogromcą Facebooka. Chodzi oczywiście o Google +.

Mimo entuzjastycznego przyjęcia, kilku ciekawych funkcjonalności oraz początkowo szybko rosnącej liczby użytkowników, Google na tym polu sromotnie przegrał z popularnym Fejsem.

Po tęgich naradach w Googleplex odstawiono usługę na boczny tor i zrezygnowano z jej rozwijania, co w dłuższej perspektywie czasu skazało ją na naturalną śmierć. Sytuacja wkrótce może przybrać jednak zupełnie inny obrót, gdyż wczoraj manager odpowiedzialny za ten projekt – Han Chewbacca ogłosił, że Google Plus powraca z wielką pompą i tym razem ma się okazać prawdziwą rewolucją!

Projekt przeszedł lekki facelifting i teraz będzie nazywać się Google 500+. Główne założenia pozostają te same, co wcześniej, z tym, że każdy użytkownik posiadający ponad 500 znajomych w swoich kręgach będzie otrzymywał co miesiąc 10$, które będzie mógł wykorzystać zarówno w Google Play, jak i innych usługach np. w kampaniach AdWords.

Pomysł Google, by dzielić się częścią przychodów z samymi użytkownikami może wpłynąć na strukturę całego rynku online. Jest to całkiem ciekawa propozycja, która może zachwiać pozycją Facebooka i sprawić że Google+, przepraszam: Google 500+, stanie się z biegiem czasu wiodącym serwisem społecznościowym. Pożyjemy, zobaczymy.

PS.

Redakcja Marketingu dla Ludzi życzy wszystkim Czytelnikom tak potrzebnego nam wszystkim dystansu do świata i siebie, nie tylko z okazji Prima Aprilis.

Przygotujemy darmową wycenę wraz z propozycją strategii

*Powyższe dane zostaną użyte wyłącznie do obsługi Twojego zapytania. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz tutaj.

* Pola wymagane

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

O autorze:

red.

Materiał przygotowany przez redaktorów bloga Marketing dla Ludzi.

Komentarze

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!

Szukasz skutecznego marketingu internetowego?
Oferujemy bezpłatne konsultacje!

Dzięki nim dowiesz się:

Co wybrać? Google czy Facebook a może LinkedIn? Które z tych lub wielu innych narzędzi warto zastosować w przypadku twojej firmy.

Na jakie koszty musisz się przygotować i na jakie korzyści możesz liczyć.

Jak Twoja firma wypada na tle konkurencji i o jakie elementy warto zadbać na stronie internetowej

Umów się na bezpłatną konsultację!

Katarzyna Rożek

Katarzyna Rożek

Account Manager