50 twarzy Google’a

1 napisany przez Adam Perz, 20 marca 2015

Jest młody, bajecznie bogaty, ma ogromne wpływy oraz zatrudnia tysiące osób. Wiecie o kim mowa?

50 twarzy Google
Oczywiście, że tak bo czytaliście tytuł :). Chciałbym przybliżyć wam 50 twarzy Google, gdyż gigant ten to nie tylko wyszukiwarka, ale całe dziesiątki, jak nie setki projektów. Z pewnością wiele z nich dobrze znacie i nie będą dla was nowością (ich opisy pomińcie), ale mam nadzieję, że każdy z was odkryję choćby jedną “twarz” Google której jeszcze nie znał.

1. Wyszukiwarka

Pierwszą, najbardziej znaną twarzą Google jest działająca od 1997 roku wyszukiwarka. Twarz ta w skali świata jest oglądana kilkanaście miliardów razy miesięcznie, więc znamy ją doskonale i widzimy ją częściej niż twarze wielu naszych bliskich. Nie zawsze wyglądała tak samo, jeśli jesteście ciekawi zmieniała się przez lata polecam wam ten wpis – http://blogoscoped.com/archive/2006-04-21-n63.html

2. Google Plus

Kolejnym obliczem Google jest Google +. Musicie się śpieszyć, jeśli chcecie skorzystać tej usługi, gdyż właśnie wyszło ogłoszenie z decyzją o jej zamknięciu i rozbicia na kilka mniejszych.

Google + miał być alternatywą dla Facebooka i mimo dobrego startu i sporej popularności – uznano, że podążanie dalej w tym kierunku nie ma sensu.

Funkcje Google + mają być podzielone między Google Steam, Google Hangouts i Google Photos. Czy to słuszna decyzja? Czas pokaże.

3. Google Hangouts

Google Hangouts to mniej znana, ciekawa alternatywa dla Skype. Logujemy się za pomocą konta Google, możemy komunikować się tekstowo, ale również i przede wszystkim za pośrednictwem transmisji wideo lub tylko audio. Mamy do dyspozycji wieloosobowe konferencje. W sposób łatwy możemy komunikować się za pomocą urządzeń posiadających Androida i iOS. Udostępniona jest cała gama dodatkowych narzędzi pozwalających m.in na tworzenie prostych rysunków lub dodawanie efektów specjalnych podczas naszych rozmów.

Za pomocą Hangouts można również transmitować nasze rozmowy czy audycje bezpośrednio na żywo za pośrednictwem Youtube.

Więcej informacji znajdziecie tu: https://plus.google.com/hangouts

4. Mapy Google

Mapy Google to usługa, z której korzystamy wszyscy na bieżąco, chcąc znaleźć jakąś lokalizację. To chyba najpopularniejsze mapy na świecie. Wiele dodatkowych opcji takich jak Street View sprawiają, że narzędzie jest jeszcze bardziej atrakcyjne.

Mapy Google to również bardzo dobra, darmowa nawigacja od Google, która uwzględnia natężenie ruchu. Możemy wybrać sposoby przemieszczania się – samochód/ transport publiczny/ pieszo/ rower. Należy pamiętać, że aplikacja wymaga podłączenia do internetu, gdyż dane są na bieżąco pobierane z internetu – może to być spory problem np. przy drogim transferze danych za granicą.

Oprócz nawigowania, pozwala na łatwe odkrywanie ciekawych oraz użytecznych miejsc w naszej okolicy. Może to być przydatne np. podczas wakacjach, kiedy nie mamy sprecyzowanej listy atrakcji do zwiedzenia.

Przy zerowym koszcie, w miarę aktualnych mapach jest to ciekawe narzędzie. Kto nie testował – koniecznie musi to zrobić.

Warto też zamienić Google Maps w wspaniałą trójwymiarową makietę. By to zrobić wystarczy z wciśniętym Ctrl i przesuwać widok za pomocą myszki. Super!

5. Google Street View

Google Street View to ciekawa, pomocna, budząca kontrowersje opcja z Google Maps – tymi słowy można najlepiej opisać Street View. Ciekawa, bo człowiek od zawsze lubił podglądać innych, sprawdzać co jest dalej i co robi sąsiad. Pozwala też na refleksję nad ilością i rodzajem oraz szczegółowością danych jakie mamy do dyspozycji w internecie. Jak to wszystko na prawdę działa pokazuje ten filmik.

Wspomnę też o tym, że Street View posiada również możliwość oglądania zdjęć z przeszłości – dzięki tej opcji możemy obserwować jak zmieniała się okolica na przestrzeni lat.

Pomocna, bo dzięki niej możemy np. sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda hotel, który chcemy zarezerwować na wymarzone wakacje. W internecie jest bardzo wiele galerii przestawiających wiele śmiesznych ujęć z Street View. Są nawet blogi poświęcone tej tematyce np. http://www.streetviewblog.pl/

Kontrowersyjna – bo wiele osób twierdzi, że to usługa obdzierająca nas z naszej prywatności.

6. Google AdWords

Google AdWords jest to program reklamowy należący do Google i główne źródło utrzymania całej firmy. To dzięki AdWords, widzimy reklamy w wynikach wyszukiwania jak i na witrynach współpracujacych z Google (AdSense). Narzędzie jest stworzone tak, by każdy był w stanie samemu zacząć się reklamować, tworząc podstawowe kampanie. Dodatkowo dostarcza tak ogromne możliwości i opcje, że pozwala na niezwykle skuteczne i rozbudowane rozwiązania. Jeśli chciałbyś skorzystać ze skutecznej reklamy w internecie, to pierwsze kroki powinieneś zrobić właśnie w stronę Google Adwords.

Więcej informacji znajdziecie tu: http://goo.gl/5IyCGE

7. Google News

Lubisz być na bieżąco z informacjami, ale denerwuje cię przekopywanie się przez setki niepotrzebnych wiadomości? Google ma proste i zarazem bardzo użyteczne narzędzie- Google News. Dzięki niemu znajdziesz najnowsze artykuły dotyczące interesujących cię zagadnień. Wystarczy wpisać słowo kluczowe w oknie wyszukiwania, a otrzymamy interesujące artykuły.

Narzędzie jest bardzo przydatne, gdy śledzimy jakiś gorący temat. W łatwy i przejrzysty sposób możemy śledzić nowe publikacje w internecie. Istnieje wiele opcji, które pozwalają bardziej spersonalizować i doprecyzować wyniki.

Najnowsze artykuły możemy również wyszukiwać w uproszczonej formie z samej wyszukiwarki- klikając w “wiadomości” poniżej okna wyszukiwania – https://news.google.pl/

8. Google Alerts

Czyli monitoring marki dla ubogich. Proste narzędzie informujące nas o pojawiających się nowych wynikach wyszukiwania, zawierających konkretną frazę.
Chcesz być na bieżąco? Chcesz wiedzieć co się mówi o twojej firmie lub konkurencji?
Nic prostszego. Narzędzie posiada kilka podstawowych opcji pozwalających ustawić częstotliwość powiadomień oraz godziny w jakich mamy dostawać informację o nowych wynikach. Oczywiście, do kompletnego monitoringu marki nadają się bardziej profesjonale narzędzia. Alerts nie ma kompleksowych raportów i zestawień, które posiadają płatne rozwiązania, jednak do monitorowania wielu tematów i dyskusji nadaje się doskonale.

Gorąco polecam!

www.google.pl/alerts

9. Youtube

Jakby ktoś nie wiedział, to informuję, że Youtube od kilku lat należy do Google. Nie będę opisywał samego Youtube’a, bo “jaki jest koń każdy widzi”. Z pewnością telewizja przyszłości – miliardy wyświetleń, dziesiątki godzin nowych materiałów wrzucanych z każdą sekundą. Jeżeli chodzi o budżety reklamowe – już teraz Youtube jest poważnym konkurentem stacji telewizyjnych. To jak duży nacisk Google kładzie na materiały video i streamowanie, mogliśmy zauważyć ostatnio, gdy był bardzo blisko kupna Twitch.tv. Wyścig ten ostatecznie przegrał z Amazone’m. Większość młodych osób spędza więcej czasu przed komputerem niż przed telewizorem i trend ten będzie się utrzymywał.

Youtube umożliwia również streamowanie materiałów na żywo i posiada do tego wiele przydatnych narzędz i- chcesz mieć własny program tv? Chcesz transmitować swój koncert w garażu na cały świat? Do dzieła!

10. Google Calendar

Jesteś niezorganizowany, masz problem z zaplanowaniem dnia? Polecam zatem te narzędzie. Pozwala on ci na planowanie wydarzeń, zapraszanie innych osób do uczestnictwa w nich w prosty i przejrzysty sposób. Posiada kilka fajnych opcji np. możemy udostępniać innym osobą nasze kalendarze, przypomni nam o zbliżających się wydarzeniach i zadaniach. Bardzo proste i użyteczne narzędzie.

www.google.com/calendar/

11. Google Translate

Owaziwa ithuluzi for the translation amazwi ngamanye, kodwa futhi imisho wonke kanye namakhasi. I uzonginika ukuthi isicelo Google Translate ikuvumela ukuba ahumushe izihlokwana nge ikhamera Telephone ngempumelelo kakhulu futhi kungaba wusizo kakhulu.

Czyli…

Znane narzędzie umożliwiające tłumaczenie pojedynczych słów, ale też i całych zdań i stron. Dodam także, że aplikacja google translate umożliwia teraz tłumaczenie napisów za pomocą kamery aparatu – bardzo efektowne i może być bardzo przydatne.

translate.google.pl

12. Blogger

Chciałbyś prowadzić bloga i przy okazji w łatwy sposób zarabiać na nim za pomocą reklam Google AdSense? Szukasz prostego rozwiązania? Sprawdź Bloggera- platformę Googlę umożliwiającą prowadzenie własnego bloga.

13. GMail

Jedna z flagowych usług Google. Przejrzysty, z ogromną ilością miejsca, wolny od spamu. Setki milionów użytkowników nie mogą się mylić. Nic dodać nic ująć.

14. Picassa

Świetna aplikacja, zarządzania zdjęciami na naszym komputerze i nie tylko. Umożliwia prostą edycję oraz tworzenie kopii zapasowej online i udostępnianie naszych zdjęć. Jeśli twoje zdjęcia są porozrzucane po całym dysku i nie możesz się w nich połapać, to nie ma co czekać.

www.google.com/intl/pl/picasa/

15. Google Trends

Jakie kategorie produktów zyskują na popularności, a w jakie nie należy inwestować? Czego szukają twoi potencjalni klienci? Który z konkurentów jest bardziej popularny? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi z Google Trends. Wyniki możesz filtrować i zestawiać ze sobą wyniki. Polecam.

Polecam same Google Trends jak i świetne zestawienie tematów przygotowane przez Google https://www.google.pl/trends/2014/

16. Google Moon

Czy człowiek wylądował na Księżycu? A może to spisek NASA i całe lądowanie było nakręcone w Hollywood? Jeśli chcecie się przekonać jak było na prawdę i przy okazji pozwiedzać powierzchnię księżyca – zapraszam do  Google Moon.

http://www.google.pl/moon/

17. Google Grants

Google od lat nie tylko zarabia niezłą kasę, ale chętnie się nią dzieli w słusznej sprawie. Środki do wykorzystania na reklamę w Google można otrzymać na podstawie programu Google Grant, który jest skierowany do organizacji non profit.

Więcej na ten temat i na temat wsparcia Google dla organizacji non profit przeczytacie tutaj w artykule Jana https://marketingdlaludzi.pl/google-w-sluzbie-organizacji-non-profit/

a o samym Google Grants tu http://www.google.pl/intl/pl/grants/

18. Google Drive

Google Drive to wirtualny dysk od Google, w którym do dyspozycji mamy 15 GB na nasze zdjęcia i inne pliki. Możemy tam również trzymać nasze dokumenty stworzone w Google Docs czy zainstalować aplikację Google Drive i umieszczać oraz modyfikować pliki nie włączając przeglądarki. Dodam tylko, że dysk jest dostępny również z poziomu urządzeń mobilnych.

www.google.com/drive

19. Google Earth

Czy wyobrażasz sobie wirtualny globus z możliwością oglądania wszystkiego w dużym przybliżeniu, modelami 3D, Street View oraz możliwością obserwowania ruchu gwiazd i planet na naszym niebie? Jeśli tak, to możesz przestać i zainstalować Google Earth.

https://www.google.com/intl/pl/earth/

20. Google/ Universal Analytics

Darmowe, posiadające ogrom możliwości statystyki od Google. Podstawa podstaw – musisz je znać bez dwóch zdań. Udostępnione dane są od tych podstawowych po te skomplikowane jak np. raporty i zestawienia, eksperymenty, statystyki na żywo.

http://www.google.com/analytics/

21. Google Tag Manager

Narzędzie pozwalające na instalowanie skryptów statystyk, zdarzeń czy konwersji nie tylko od Google. Bez ingerencji i bez pomocy webmastera. Niezwykle użyteczne narzędzie w szczególności przy częstych zmianach na stronie.

https://www.google.com/tagmanager/

22.Google Express

Młodszy brat Google AdWords, skierowany do mniejszych biznesów lokalnych – mała liczba opcji oraz ustawień. Warto sprawdzić przy małym biznesie.

http://www.google.pl/adwords/express/?utm_source=awx&utm_medium=ha&utm_campaign=pl-pl-ha-awx-bkws

23. Google Docs

Google Docs to pakiet biurowy dostępny online z poziomu przeglądarki. Chociaż posiada mniej opcji niż rozwiązania wymagające instalacji na komputerze, to i tak większość znanych mi osób z niego korzysta . Darmowy, umożliwiający współdzielenie dokumentów. Narzędzie obowiązkowe.

http://www.google.com/docs/about/

24. Google Play

Sklep internetowy skierowany głównie do użytkowników urządzeń pracujących pod systemem Android. W swoich zbiorach posiada niezliczone ilości gier, aplikacji, muzyki oraz innych materiałów takich jak np. książki czy magazyny.

https://play.google.com/store

25. Chrome

Jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. W Polsce na drugim miejscu, łatwa w obsłudze oraz szybka. U mnie dawno zastąpiła Firefoxa. Cała masa rozszerzeń i dodatków dostępna przez Chrome Web Store.

https://chrome.google.com/webstore/category/apps

Warto sprawdzić i przetestować zarówno na komputerze jak i telefonie.

https://www.google.pl/chrome/browser/desktop/

26. Google Now

“Właściwe informacje o właściwym czasie” takim hasłem reklamuje Google tą aplikację. Chcesz wiedzieć jak grała twoja ulubiona drużyna, Google ma ci zaproponować artykuł, który cię zainteresuje lub powiadomić o utrudnieniach na drodze?

Bardzo fajna aplikacja, na razie bardziej jako ciekawostka niż niezbędne narzędzie, ale czasami potrafi przerazić trafnością swoich sugestii i podpowiedzi – w takich momentach uświadamiamy sobie jak wiele Google o nas wie.

http://www.google.com/landing/now/

27.Google Zakupy

Usługa skierowana do sklepów internetowych polegająca na wyświetlaniu towarów (zdjęć i cen produktów) przy wynikach wyszukiwania. Świetne narzędzie do generowania sprzedaży dla sklepów z niższą ceną od konkurencji i koszmar spędzający sen z powiek porównywarek cen.

28. Google Keep

O czym to ja miałem napisać? Acha, już wiem. Google Keep jest prostą usługa do tworzenia szybkich notatek i list zadań, dostępnych z naszych urządzeń mobilnych oraz komputera. Szybkie i bezproblemowe. Oszczędź majątek na żółtych karteczkach i sprawdź Google Keep!

keep.google.com/

30. Historic Moments

Świetny projekt, jeden z elementów Google Cultural Institute. Za pomocą Historic Moments prezentuje nam ponad 300 wystaw opisujących wydarzenia historyczne, ważne osoby czy elementy związane z kulturą i techniką.

Ponad 6 milionów elementów takich jak grafiki, filmy skany wszystko w estetycznej i przejrzystej formie.

Przykładowa wystawa dotycząca Potopu:

https://www.google.com/culturalinstitute/exhibit/potop-potop-redivivus/ARrvmcME?projectId=historic-moments

Link do projektu:

https://www.google.com/culturalinstitute/browse/?projectId=historic-moments

31. Word Wonders

Chcesz zwiedzić największe atrakcje turystyczne oraz artefakty świata nie ruszając się sprzed swojego komputera? Dzięki Word Wonders jest to możliwe. Wiele świetnych lokalizacji, wszystko przejrzyście posegregowane. Warto poświęcić kilka godzin na taką wirtualną wycieczkę.

https://www.google.com/culturalinstitute/browse/?projectId=world-wonders&hl=pl

32. Art Project

Mój ulubiony element Google Cultural Institute zawierający 40 000 zdjęć wysokiej rozdzielczości obrazów, rzeźb, mebli. Niektóre z nich są tak wysokiej rozdzielczości, że możemy prześledzić każde pęknięcie farby i najmniejszy detal dzieła. Takich szczegółów nie dostrzeżemy nawet stojąc przed samym oryginałem. Oczywiście, możemy budować swoje kolekcje składające się z naszych ulubionych eksponatów. Możemy również zwiedzać wnętrza najwspanialszych galerii świata podczas wirtualnych spacerów.

https://www.google.com/culturalinstitute/project/art-project?hl=pl

Dodam również, że od marca możemy zainstalować do chrome super dodatek, który spowoduje prezentację losowego dzieła ze zbiorów Art Project przy otwieraniu nowej karty w Chrome.

https://chrome.google.com/webstore/detail/google-cultural-institute/aafjiaooblldgcephecfcafbmckcfeep

33. Google Cloud Print

Jest to technologia za pomocą której możemy drukować zdalnie, ale również udostępniać nasze drukarki innym osobom. Działa również na urządzeniach mobilnych.Może okazać się przydatne.

https://www.google.com/cloudprint

34. Google Goggles

Bardzo dobra aplikacja na nasze urządzenia mobilne posiadająca ogromne możliwości. Chcesz wiedzieć skąd znasz daną grafikę lub obraz? Jakiej firmy to logo, co to za obiekt? Do tego Goggles sprawdzi się znakomicie. Dla niego nie ma znaczenia czy patrzysz na miedzioryt Durera, czy plakat z Family Guy’a – rozpozna oba, poda tytuł i autora nawet rozmiar tego plakatu oraz link pod którym możesz taki kupić. Dla mnie coś ekstra.
Świetnie rozpoznaje tekst, więc może pracować jako zapasowy skaner, przechwycony tekst możesz od razu przetłumaczyć lub edytować.

Może też wyszukać podobne obrazy do tego zrobionego przez nas przed chwilą za pomocą aparatu. Dla mnie super.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.unveil&hl=pl

35. Google Web Master Tools

Chcesz wiedzieć jak twoją witrynę postrzega Google? Pod jakimi słowami się wyświetlasz w naturalnych wynikach wyszukiwań? A może z twoją witryną jest coś nie tak? Przydatne narzędzie dla każdego właściciela strony

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl

36. PageSpeed Insights

Narzędzie oceniające sprawność działania witryny, wskazuję jakie elementy należy poprawić. Jest również dostosowane do analizy naszej strony pod kątem wyświetlania pod urządzeniami mobilnymi. Szybko i konkretnie. Polecam!

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

37. Android

Najpopularniejszy system operacyjny na świecie stosowany na urządzeniach mobilnych. Ponad miliard użytkowników robi wrażenie. Stale rozwijany znacznie bardziej otwarty niż IOs. Więcej informacji oraz najświeższe informacje znajdziecie w poniższym linku.

https://www.android.com/

38. Google Glass

Od lat rozwijany przez Google projekt łączący funkcje okularów i smartfona. Projekt ostatnio ma raczej pod górkę, ze względu na niesprzyjające okoliczności – chłodne przyjęcie przez osoby, które spotykały się z użytkownikami Glass w trakcie testów oraz sporą cenę. Dalszy rozwój projektu stoi pod znakiem zapytania.

Jeśli projekt będzie nadal rozwijany informacje znajdziecie tu:
https://www.google.com/glass/start/

39. Google Forms

Genialne i proste narzędzie do zbierania informacji. Wchodzi w pakiet elementów Google Docs. W kilka minut możesz stworzyć formularz z pytaniami i zebrać dzięki niemu interesujące cię informację. Mimo że bardzo prosty posiada wiele opcji pozwalających tworzyć różnego rodzaju formularze. Otrzymamy przejrzyste podsumowanie odpowiedzi. Do wykorzystania zarówno gdy próbujemy ustalić najbardziej pasujący termin imprezy firmowej jak i potrzebujemy przeprowadzić większe badania np. wśród klientów czy do pracy naukowej.

Dobry sposób na zbieranie danych, zastępujący formularze do wypełnienia edytorze tekstu lub w wydrukowanej postaci.

http://www.google.com/forms/about/

40. 23and Me

Projekt powiązany kapitałowo z Google. CEO 23and Me jest wciąż aktualna żona Siergieja Brina- Anne Wojcicki. Projekt niezwykle ciekawy pozwalający za mała kwotę (99 dolarów) sprawdzić nasz genom, by odkryć nasze pochodzenie genetyczne. Pomagamy przy okazji w walce z chorobami dziedzicznymi. Projekt posiadał również opcję raportów, które pozwalały określić prawdopodobieństwo zachorowania przez nas choroby genetyczne, lecz funkcja jest ta obecnie wstrzymana.

https://www.23andme.com/health/

41. Panoramio

Projekt Google udostępniający zdjęcia i umożliwiający zamieszczanie ich, ważne jest to by zdjęcia były powiązane z konkretnym miejscem. Chcesz zobaczyć twoje miasto w obiektywie innych osób, a może wolisz przedstawić swoją wizję?- do dzieła!

http://www.panoramio.com/

42. Peanut Gallery

Lubisz stare filmy? Myślisz, że zasługujesz na Oskara? Google w ramach jednego ze swych eksperymentów właśnie ci to umożliwia! W Peanut Gallery możesz wybrać jeden z wielu fragmentów filmów kina niemego i w trakcie oglądania poprzez wypowiadanie zdań do mikrofonu dodawać do filmu nowe plansze z napisami. Tak powstałym nowym filmem możesz się podzielić ze znajomymi.

źródło: https://www.peanutgalleryfilms.com/

https://www.peanutgalleryfilms.com/

43.Cube Slam

Lubisz klasycznego Ponga? To mam dla ciebie świetną wiadomość! Możesz zagrać w jego odświeżoną wersję korzystającą z najnowszych technologii. Możesz zagrać przeciwko swoim znajomym i podczas walki oglądać swojego przeciwnika. Możesz również zmierzyć się z misiem Bobem. W razie nudy- sprawdź!

https://www.cubeslam.com/

44. Google Książki

Jest to wyszukiwarka książek. Możesz wyszukiwać ich po tytule czy autorze, ale również znajdzie konkretne słowa i zagadnienia w samej treści. Wiele książek jest darmowych.

Jest też tam wiele starych, archiwalnych dzieł, które od lat nie są już wydawane. Kiedy szukasz książek, które zawierają określone słowa kluczowe, a samych tytułów nie znasz  –  serdecznie polecam.

https://books.google.pl/

45. Witryny Google

Darmowe narzędzie do tworzenia stron internetowych, nie wymaga doświadczenia w programowaniu, dysponuje wieloma szablonami i możliwościami konfiguracji.

Doskonale nadaje się np. do tworzenia wewnętrznych wiki, baz wiedzy itp., ale również tworzenia stron opartych o szablony.

sites.google.com

46. Zamknięte projekty Google

Jeśli chcecie możecie również samemu poszukać informacji o zamkniętych projektach i pomysłach Google (o kilku wspomniałem wcześniej), które odniosły raczej mniejszy niż większy sukces lub z których Google się po prostu wycofał:

Google Health, Google Code, Google Gear, Google Wave, Motorola, Google Reader

47. Google Chromecast

Chcesz zwiększyć możliwości swojego telewizora? Chciałbyś połączyć swój telewizor z siecią i np. oglądać filmy na Youtube na dużym ekranie lub przenieść bezprzewodowo obraz ze swojego komputera lub telefonu? W takim razie zainteresuj się Google Chromecast. Zaznaczę, że w Polsce funkcje są dość ograniczone.

http://www.google.com/chrome/devices/chromecast/

48. Google Science Fair

Wiesz jak uratować Świat albo przynajmniej sprawić, by stał się lepszym? Google wraz z kilkoma podmiotami ma dla ciebie wspaniałe wyzwanie polegające na tym, by stworzyć coś co będzie pomocne dla innych, a nie zostało jeszcze wymyślone. Konkurs jest kierowany do osób młodych (13lat-18lat), a nagroda bardziej niż atrakcyjna, zresztą sprawdźcie sami.

https://www.googlesciencefair.com/pl/

49. Google Wallet

System płatności stworzony przez Google. Umożliwia dokonywanie płatności za pomocą telefonu obsługującego NFC i dostosowanych do tego typu płatności terminali. Można również przesyłać pieniądze innym użytkownikom systemu bezpośrednio za pomocą gmaila.

https://www.google.com/wallet/

50. Google Doodle

Jak to przystało na ekstrawaganckiego bogacza – Google nie liczy się z kasą i często zasłania swoje logo (marka Google jest uznawane za najdroższą na świecie) i zastępuje je jego nowymi często interaktywnymi wersjami, związanymi z różnymi rocznicami i okazjami. Myślę, że warto je przejrzeć, by poznać wszystkie twarze Google i przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego lub po prostu dobrze bawić.

http://www.google.com/doodles/#archive

 

Zyskaj więcej klientów dzięki skutecznym działaniom marketingowym z certyfikowanym partnerem Google Premium.

A czy wy znacie inne twarze Google’a , których nie ma na liście? Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzu!

Rate this post

O autorze:

Adam Perz

Współwłaściciel agencji 4PEOPLE, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. Do jego głównych obszarów odpowiedzialności należy pozyskiwanie nowych i obsługa dotychczasowych klientów. Zajmuje się także nadzorowaniem działań marketingowych agencji. Fan piłki nożnej i e-sportu. Biegacz: bierze udział w imprezach sportowych, w tym maratonach.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Rate this post
Reklama w Internecie nie musi być droga!

Reklama w Internecie nie musi być droga!

Umów się na konsultację i poznaj propozycję naszych działań wraz z ich wyceną.

Marketing dla ludzi
Zapisz się do newslettera!
Zdobywaj wiedzę! Co dwa tygodnie otrzymasz najciekawsze artykuły na swoją skrzynkę e-mail!
...i dołącz do ponad 600 subskrybentów!